Агар-агар харчовий
Агар, або агар-агар, являє собою екстракт червоних водоростей, який часто використовується для стабілізації емульсій або піни, а також для загущення або гелеутворення рідин.
Агар містить два полісахариди - агарозу (агаран) і агаропектин.
Властивості Агар представлений у вигляді грубого або дрібного порошку. Він може бути слабким жовтувато-помаранчевим, від жовтувато-сірого до блідо-жовтого або безбарвним. Вологий агар твердий, в сухому вигляді - він крихкий. Агар-агар розчиняється на холоді, але розчинний в киплячій воді. При кип'ятінні агар стає рідким, а при охолодженні утворює прозору гелевидну речовину.
Температура плавлення агару становить 85-95 °C (185-203 °F), а температура гелеутворення (при охолодженні) становить 30-40 °C (86-104 °F).
Застосування
Агар - дивовижний кулінарний інгредієнт. Це згущувач для супів, фруктових консервів, морозива, соусів, десертів на основі желе, заварного крему, пудингів та інших смачних страв. Агар легко згущує більшість рідин, і гелі можуть бути від м'яких до твердих, в залежності від використовуваної кількості.
Він також відмінно підходить для утворення густої піни, особливо при використанні разом з сифоном для збивання. Якщо змішати агаровий гель, він утворює густий рідкий гель, який ідеально підходить для соусів. Він також використовується в пивоварінні як освітлювач. Одне з поширених не кулінарних застосувань агару - в наукових цілях в лабораторіях для забезпечення живильного середовища для організмів в чашці Петрі.
У невеликих кількостях цей натуральний інгредієнт додають в пластилін для маленьких дітей. Він також використовується в якості відтискного матеріалу в стоматології. Через високий вміст клітковини в агарі його також можна знайти в проносних і пригнічують апетит засобах. Зберігання Агар слід зберігати в прохолодному, сухому місці. Контейнери з цього матеріалу можуть бути небезпечними, коли вони порожні, оскільки в них залишаються залишки продукту (пил, тверді частки).