Пруток алюмінієвий — стрижневий прокат з алюмінію і його сплавів, який в поперечному перерізі має правильне коло.
Пруток алюмінієвий відрізняється від прутка мідного і бронзового своєю дешевизною, легковажністю, міцністю, стійкістю до корозії і низьких температур. Не токсичний. Виготовляють пруток алюмінієвий згідно ГОСТ 21488–97.
Зазначений ГОСТ передбачає відсутність тріщин, мікротріщин, розшарувань, вибоїн, сторонніх включень і корозії.
Він, також як і лист алюмінієвий, випускається з різних сплавів алюмінію — це і визначає властивості і призначення кола.
Основне призначення — створення легких деталей і конструкцій.
Для декору, разом з алюмінієвим прутком, часто використовують прутки латунні.
Характеристика сплавів:
Пруток алюмінієвий Д16, Д16Т, В95, Д1Т, 2024т. Сплав містить мідь, магній і марганець. Зміцнений термообробкою. По міцності прирівнюється до коло сталевий, але набагато легше. Авіаційний сплав. Володіє відмінними механічними властивостями. Корозійна стійкість низька. Великим попитом, з цих сплавів, користується плита алюмінієва.
Пруток алюмінієвий АМГ5, АМг6 — сплав називають “морською алюміній”. Підвищений опір до корозії. Відмінна зварюваність. Висока пластичність. Добре ріжеться. Підходить для створення складних конструкцій.
(З цього слава у нас в наявності алюмінієві плити. Відрізаємо зберігаючи ширину 1500 мм. Подробиці тут.)
Пруток алюмінієвий АК4, АК4–1 — жароміцний алюміній. Витримує високі температури (+470 оС). Використовується для виготовлення деталей до реактивних двигунів. Задовільно деформується. Опір до корозії слабке.
Пруток алюмінієвий АК6, АК8 — ковкий алюміній. Висока твердість. Середня міцність. Висока пластичність в гарячому стані.