Компостер Eco-Master 450 л виготовлено з високоякісного морозостійкого пластику з додаванням спіненого поліпропілену Thermolen. Пластик чорного кольору з вентиляційними отворами органічно виглядатиме у саду чи на городі. Використовується як сучасна альтернатива компостній ямі для складання решток садово-городніх відходів з метою утворення органічного добрива - компосту.
Переваги:
особлива структура матеріалу стінок за принципом термоса
великий об'єм
отвори на стінках компостера
стійкість до УФ-випромінення
термостійкість
легко добувати дозрілий компост
мобільність
просте складання без додаткових інструментів
Що таке компост? Це розкладені органічні рештки: скошена трава, сухі гілки, листя, зрізані квіти, бур’ян, овочеві та фруктові відходи, яєчна шкаралупа, кавова гуща, кухонні відходи. Під впливом плюсової температури, повітря, з допомогою бактерій, з часом рештки перепрівають та перетворюються на однорідну масу.
Чим відрізняється якісний компост? Важливою ознакою дозрілого компосту, готового для внесення в грунт, є відсутність гнилісного запаху. Маса стає однорідною, землистого кольору, добре кришиться у руках, а всі рештки повністю розкладені. Вологість компостної маси складає від 40% до 60%. Тому для швидшого дозрівання компосту важливо максимально подрібнити відходи з допомогою відповідних підручних інструментів перед закладанням у компостер.
Компостер ECO-Master 450 л відкривається за допомогою розпашної кришки на завісах, що дозволяє зручно засипати матеріал для майбутнього добрива. У передній нижній частині компостера зроблено спеціальну зйомну кришку, яка відкриває доступ до готового перепрілого компосту, дозволяючи вилучити добриво без зайвих клопотів.
Висота компостера - 1020 мм, що є зручним у користуванні. В комплектацію не входить дно-решітка, її потрібно купувати окремо. Особливості експлуатації компостера:
Для спрощення проникнення повітря, дрібних комах, черв’яків всередину компостера, рекомендується встановлювати його на попередньо розпушений грунт та ні в якому разі не на тверду бетонну чи кам’яну поверхню. Доступ гризунів до компостера можна обмежити додатковим елементом - решіткою.
Щоб здійснити правильну закладку решток, слід складати їх поступово, через певний час. Крупнофракційні відходи у вигляді гілок чи кори слід поміщати знизу компостера, а також змішувати їх з дрібними рештками під час закладки. Такі дії дозволять повітрю краще проникати у компостну масу, а зайва волога не буде затримуватись усередині. Надмірна сухість та надмірна вологість не сприяє якісному дозріванню органічного добрива. Важливим є вибір місця для встановлення компостера. Це має бути в міру сонячне місце, щоб швидше випаровувалась волога з компостної маси, інакше компост почне просто гнити. Водночас, пересихання також є шкідливим фактором для утворення якісного перегною, отже потрібно слідкувати за пересиханням.
Чому компост - це потрібно?
Для хорошого урожаю дуже важливим чинником, окрім якісного насіння та поливу, є родючість та поживність грунту. При частому використанні хімічних добрив, якість грунтів стрімко знижується. Верхній родючий шар грунту - гумус - утворюється повільно, роками, однак дуже швидко втрачає свої поживні властивості під дією пестицидів, опадів з вмістом хімікатів, через недотримання сівозміни. Внаслідок цього виникає виснаження грунту, тому щедрого врожаю з такої ділянки очікувати не слід. Збіднілому грунту вкрай необхідне регулярне внесення органічних добрив, підживлення. Часи, коли у кожному приватному сільському господарстві вирощували худобу і мали власний перегній для добрива, минули. Закупка органічних добрив на фермерських господарствах досить дороговартісна. Оптимальним способом заготовки органіки є компостування. Внесення компосту збагачує грунт мільйонами спор корисних бактерій та грибків, які працюють на природнє відновлення грунтової мікрофлори та покращує біологічні процеси в грунті.