Мишолов - родентицидний засіб для виготовлення отруйних принад, застосовуваних у боротьбі з мишоподібними гризунами
Діюча речовина: бродіфакум, 0,25 г/л.
Препаративна форма: розчин.
Виробник: Нертус.
Упаковка: 1 л
Механізм дії:
Діюча речовина препарату — бродіфакум — відноситься до антикоагулянтів крові другого покоління. При його надходженні в організм нейтралізується дія вітаміну К і порушується утворення протромбіну в крові. Вплив бродіфакуму на організм гризуна проявляється порушенням процесів згортання крові, кровотечею, крововиливами, що поступово призводить до загибелі тварини. Після вживання готової отруйної принади (препарат Мишолов + харчова основа) загибель гризунів відбувається на протязі 10 днів.
Характеристика і переваги:
Завдяки специфічному механізму дії препарат не викликає занепокоєння у гризунів — шкідники не можуть попередити інших особин про існуючу небезпеку.
Готова принада може готуватися з використанням різної кормової основи з урахуванням харчових забагань шкідника.
Рідка препаративна форма препарату полегшує його використання у виробничих умовах: відсутність пилу, хороший розподіл препарату по всій харчової основі тощо.
Готова отруйна принада за токсичністю відноситься до малонебезпечних засобів.
Рекомендації щодо застосування:
Даний препарат призначений тільки для виготовлення отруйних принад. До роботи з препаратом допускаються фахівці організацій, що мають відповідну ліцензію та дозвільні документи на право займатися дератизаційними роботами. Отруйні принади з родентицида Мишолов готують із використанням різного кормового наповнювача (очищене зерно, крупи, гранульований комбікорм, каші, овочі, м’ясний або рибний фарш, інші привабливі для гризунів продукти) і атрактивної речовини (рослинна олія, цукор-пісок та ін).
Для приготування принад атрактанти змішують з препаратом Мишолов, а потім отриману суміш вносять у кормову основу і ретельно перемішують до рівномірного забарвлення по всій масі принади. Склад кормового наповнювача та інших інгредієнтів підбирають залежно від виду гризуна, його харчових переваг і специфіки кормової бази на конкретному об’єкті. У принадах для мишей краще використовувати подрібнене зерно або крупи.
Забороняється використовувати в принадах неподрібнене насіння соняшнику та інші продукти, привабливі для людей.
Розрахунки для приготування принад:
Для приготування 1 кг отруйної принади необхідно змішати 20 мл родентицида Мишолов із 980 г кормової основи.
З метою підвищення ефективності дератизаційних заходів до складу кормової основи рекомендується додавати атрактанти: рослинну олію (до 3% від маси готової приманки) або цукор-пісок (до 10% від маси готової принади). При цьому кількість кормової основи зменшують на відповідну кількість використаного аттрактанта.
Методика застосування принади з метою дератизації:
Після визначення кількості житлових нір проводять розкладку принад.
Працівник розкладає принаду вручну в житлові нори мишоподібних гризунів, залежно від складу принад: зернову суміш — до 100 г в нору, тістоподібна речовина — 1–2 пакетики (вагою 10г) у кожну нору з наступним засипанням нір. Повторне застосування засобу проводять через 5–7 днів. Для знищення мишей відмінною вважається ефективність знешкодження вище 85%, доброю — 70–80%, задоволеною — 70%.
Якщо ефективність нижча ніж 50%, дератизаційні роботи необхідно повторити.
При розкладанні приманки використовують дозуючі мірки (ложки, совочки тощо).
Тара з готовою принадою повинна мати кришку. Не слід торкатися до принади незахищеними руками у зв’язку з можливим відлякуванням гризунів людським запахом. На площі, обробленій родентицидним засобом, ставлять таблички з написом «Обережно, яд!».
Таблички необхідно залишити на термін не менш ніж 21 день з дати проведення дератизаційних заходів.
Випас худоби на оброблених площах до закінчення вказаного терміну заборонений.