Адаптований під нашу температуру 4°-30°
Набір маси в рік від малька 70-80 грам
Рак деструктор яббі вулкан або руйнівник яббі - Cambarellus patzcuarensis var. Orange - прісноводне ракоподібне із сімейства Десятиногих раків.
У природі мешкають у водоймах Австралії. Під час посух зариваються в мул і можуть перечекати сухий період протягом 1-2 місяців.
Великий (до 20 см), неагресивний вид раків. Невимогливий у утриманняі, але в акваріумі обов'язково мають бути норки, корчі та укриття. Під час линяння їм вони вразливі і ховаються, доки їх хітиновий покрив не затвердіє.
Рак деструктор яббі вулкан особливості утриманняу
В акваріумі бажано розміщувати рослини з великим листям, каміння та корчі для безлічі укриттів, бамбукові трубки, гроти. Дуже бажано додавати листя дуба або кетапангу (індійського мигдалю)
Рекомендована температура 16-25 градусів. При підвищеній температурі прискорюються обмінні процеси, скорочується термін життя.
pH=7.0-7.5, GH>10. Вода має бути м'якою, ракам необхідні мінерали і кальцій для панцира після линьки. У цей момент дуже важлива наявність чагарників, трубок, кокосів або інших укриттів, де він ховатиметься протягом декількох днів, поки нова оболонка не затвердіє.
Рослини зазвичай не зрізають, але можуть підкопати. Бажано висаджувати в акваріум крупнолисті рослини (єхінодорусі, криптокоріні), і обкладати камінцями прикореневу область
Невибагливі до умов, але не варто запускати їх у свіжі акваріуми. Віддають перевагу стабільним умовам, що встановився біобаланс. При перенесенні у новий акваріум потрібно повільне адаптування. За поганих умов (підвищений вміст азотистих сполук, нестачі корму) рак може загинути. Рівень нітратів має бути нижчим за 20 пунктів. У м'якій чи кислій воді – довго не проживе.
Об'єм акви, що рекомендується, - 100 літрів на пару.
Не люблять яскраве світло, тому бажані рослини, що плавають на поверхні.
Дуже бажано постійно тримати в акваріумі висушене листя дуба або кетапангу.
Стателозрілими стають до 4 місяців.
Тривалість життя до 10 років, залежно від умов утримання.
Активні й у денний та нічний час, тому за ними завжди цікаво спостерігати.
Голодний рак може бігати біля стінки акваріума із задертими вгору клешнями.
Сумісність Рак деструктор яббі вулкан з іншими акваріумними мешканцями
Можна містити будь-які види тропічних спокійних рибок: неони, даніо, тернеції, гурамі, гуппі, коридораси. З креветками.
Не варто утримувати з активними та агресивними рибками – барбуси, цихліди, великі тетрадони. Макробрахіуми та інші раки – теж невідповідні сусіди.
Рак деструктор яббі вулкан харчування
Всеїдні. Будь-які органічні залишки - померлу рибку, залишки рослин, ікру, личинки тощо.
Із задоволенням будуть годуватись таблетками для сомів або креветок, будь-якими видами заморожених кормів. Овочі - кабачок, морква, огірок - ошпарені окропом.
Обов'язково годування спеціалізованими кормами для ракоподібних – щоб процес линяння пройшов без ускладнень. У риб'ячих кормах відсутні потрібні інгредієнти.
Зрідка (раз на тиждень) бажано підгодовувати білковою їжею – заморозкою, мідією, креветкою.
Можна помістити в акваріум шматочок вапняку або харчової крейди – кальцій потрібний раку для зміцнення панцира.
Які відмінності самка - самець Рак деструктор яббі вулкан.
У самця клішні масивніші і довші. У самки ширша грудна частина та черевце.