Карбамідо-аміачна суміш (КАС) має ряд переваг перед твердими добривами як в плані агрохімічної активності, так і в проблемах транспортування, зберігання та процесу внесення.
В цьому відношенні заслуговує уваги карбамід-аміачна суміш (КАС), яка представляє собою водний розчин аміачної селітри та карбаміду в співвідношенні 35,4 % карбаміду, 44,3 % селітри, 19,4 % води, 0,5 % аміачної води. Склад та співвідношення компонентів свідчать, що у КАС містяться три форми азоту - аміачна (25 %), амідна (50 %) та нітратна (25 %), завдяки чому добриво діє пролонговано, а рослини забезпечуються азотом впродовж всієї вегетації культури.
Всі форми у добриві не летючі і не спричинюють втрат азоту, тому його можна вносити поверхнево без загортання в ґрунт. Нітратна і аміачна форми є безпосередньо доступні для рослин. Спочатку засвоюється нітратний азот, який дуже рухомий у ґрунті. Аміачний азот затримується в ґрунті і не вимивається у глибші шари. При внесенні КАС у грунт ця форма акумулюється в орному шарі і стає доступною для рослин впродовж вегетації. Частина аміачної форми перетворюється у нітратну. Амідна форма в ґрунті трансформується у аміачну, а пізніше в нітратну. Така система засвоєння азоту робить КАС добривом водночас швидкої та тривалої дії. Через відсутність у складі КАС вільного аміаку він не випаровується в атмосферу під час внесення, однак наявність амонійної форми робить бажаним мінімальне загортання, особливо в умовах високих температур і відсутності опадів після внесення.
КАС можна використовувати в такі строки наступними способами:
- восени – під основний обробіток грунту;
- навесні – під передпосівний обробіток грунту;
- у період вегетації сільськогосподарських культур для кореневого і позакореневого живлення;
- використання, як компенсаційної дози мінерального азоту для підвищення коефіцієнту гуміфікації соломи, усунення депресивної її дії на ріст і розвиток рослин за рахунок балансування співвідношення вуглецю і азоту.
Норми й дози внесення КАС залежать від виду культури, строку й способу внесення, попередника та інших чинників.
Оптова торгівля мінеральними добривами. Підприємство має широкий асортимент продукції, добрива як вітчизняного так зарубіжного виробництва. Відмінна якість. Сетрифікати якості. Гнучкі ціни. Відгрузка зі складу, доставка в господарство, так і поставки вагоними нормами на станцію покупця. Індивідуальний підхід до кожного клаєнта.